Pokój Światów – o powieści

Powieść „Pokój Światów” ukazała się w pierwszym kwartale 2014 roku w wydawnictwie Genius Creations"pokój Światów" - okładka.. Zebrała różnorodne opinie recenzentów. Jedni pisali o niej, że jest niezła, a inni wręcz przeciwnie – że nie jest zła. Klasyfikowano ją przeróżnie, jako: fantasy, western, okołosteampunk, powieść przygodową, magiczne postapo, groch z kapustą, nierozsądny pomysł, jako taką, „która rodzi pytanie, czy autor na pewno czuł się w pełni władz umysłowych„.

Wszystkie powyższe komplementy mają sens. W „Pokoju Światów” lokomotywy wypuszczają pióropusze pary, sterowce unoszą się nad zbuntowanymi magicznymi puszczami, upiory wypełzają z kurhanów by staczać boje z zagonami kozaków a snajper- alkoholik zdejmuje jednym strzałem rozmaite latające bestie. Technika i magia egzystują obok siebie przysparzając niejednego problemu bohaterom zmuszonym stawiać czoła nie tylko stwarzanym w laboratoriach bogom i demonom, ale także ucieleśnionym ideom. Pisząc krótko – jest co robić.

Historia rozpoczęta w „Pokoju Światów” znajdzie swoje zwieńczenie w „Wojnach przestrzeni”, które, nim się ukażą, mogą dorobić się innego tytułu.

Pierwotnie miała to być dylogia stanowiąca zamkniętą całość.
I poniekąd tak właśnie będzie. Jednak świat nieco się rozrasta. Ukazało się już pierwsze z serii dostępnych za darmo opowiadań o sierżancie Koryckim. Dostępne jest na tej stronie. Ale to nie koniec. Szykuję kolejne opowiadania o perypetiach Koryckiego i kata Strzelbickiego ale też i inną historię – o pewnej krakowskiej wronie prowadzącej śledztwo na murach starego miasta.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Świat Kresu i tego, co nastąpiło po nim. Rzeczywistość Pokoju Światów.

%d blogerów lubi to: