„Pokój Światów” – akta osobowe

Zamieszczone poniżej fragmenty akt pochodzą ze zbioru Eugeniusza Puk, jednego z reporterów „Kuriera Nieistniejącego”. Puk przyniósł je do redakcji mieszczącej się przy ulicy Kociej 5/7 12 grudnia 1975 roku. Nie zgodził się wyjaśnić skąd pochodziły. Redaktor naczelny tygodnika, Stanisław Broniatowski zgodził się opublikować materiały pierwszego stycznia. jednak 14 grudnia w redakcji wybuchł pożar. Wśród bezpowrotnie, jak się wydawało, utraconych materiałów znajdowały się także dostarczone przez Puka akta. Sam Puk także przepadł i sprawa przycichła aż do roku 2005, kiedy kopie dokumentów znalazła w piwnicy po dziadkach Euralia Puk, wnuczka Eugeniusza, także pracująca dla Kuriera, jako cienioreporterka.

Akta nie doczekały się publikacji w Kurierze. Ani Euralia, ani nowy naczelny woleli nie ryzykować. Dotyczyły wszak także osób istotnych dla Krakowa i jego ówczesnych (a także dzisiejszych) władz. W jaki sposób akta trafiły na niniejszą stronę, pozostaje tajemnicą. Właściciel strony odżegnuje się od jakiegokolwiek związku z nimi.

„Codziennie rano je usuwam” – wyznaje każdemu, kto zechce zapytać. – „A one wracają. O północy pojawiają się z powrotem. Nie wiem co mam robić. Magwebsterzy też nie potrafią nic poradzić. Tak, nekrormatycy też nie.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Świat Kresu i tego, co nastąpiło po nim. Rzeczywistość Pokoju Światów.

%d blogerów lubi to: