Wywiady

Kiedy opublikowałem drugą powieść różni ludzie zapragnęli ze mną rozmawiać, a co więcej, dzielić się tymi wywiadami z publicznością. Ponieważ treści zawarte w tych wywiadach mogą teoretycznie służyć za źródła informacji o opisywanych światach, pozwalam sobie podlinkować tu te, które dostępne są w sieci.

Popkultura to echa świata – wywiad dla Dzikiej Bandy. Przeprowadzał go Emil Strzeszewski, czyli facet, który potrafi być dociekliwy. Sam jest świetnym pisarzem, toteż jego pytania bywają czasem ciut inne niż pytania tych, którzy nigdy się pisaniem prozy nie parali. Pytał np. tak: „Może przypisujemy zbyt banalną rolę popkulturze stawiając raczej na to, że ma dać w większości inteligentną rozrywkę? Może to poligon doświadczalny idei, jakkolwiek wzniośle by to nie brzmiało?”

Metro 2033. Świat po końcu świata – to tekst z Newsweeka, oparty częściowo o rozmowę Dawida Karpiuka ze mną. Tu pytania skupiały się raczej na kwestiach związanych z powstawaniem „Dzielnicy Obiecanej”:”Dlaczego tak bardzo fascynuje nas świat po nuklearnej zagładzie?

Postapokalipsa przypomina nam, że wojna jest możliwa – napominała Wirtualna Polska. Tomasza Pstrągowskiego zaciekawiły moje opinie na temat władzy: „Nie wierzy Pan w systemy? Zawsze działają opresyjnie, na szkodę człowieka i społeczności?

Nerd Kobieta starała się natomiast dociec: „dlaczego w Metrze nie ma metra„.

Na gra.pl wyciągnięto na mnie teczkę z czasów „minionego systemu”: „Zadebiutował pan w latach 80-tych w Świecie Młodych i do 2006 roku było raczej o panu dość cicho. Co spowodowało tak długą przerwę?”

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Świat Kresu i tego, co nastąpiło po nim. Rzeczywistość Pokoju Światów.

%d blogerów lubi to: